Баерн Минхен - форум - Портал


Форум за Баерн Минхен
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  Резултати во живо  

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Poll
Latest topics
Allianz Arena
Еберл: Баерн нема доставено понуда за Марко Ројс
Вто Јан 03, 2012 4:06 am by bavarec
Спортскиот директор на Борусија Менхенгладбах, Макс Еберл вели дека Баерн Минхен сеуште не доставил понуда за Марко Ројс

22 годишниот Марко Ројс подолго време прикажува импресивни перформанси, па го привлече вниманието на голем број клубови ширум Европа.

Баерн Минхен од поодамна го следат германскиот репрезентативец, и се шпекулира дека тие се желни да го видат фудбалерот на Алианц Арената што …

[ Full reading ]
Comments: 0
Рибери се појави на тимска фотографија на Баерн но со дресот на Олиќ!
Чет Jул 30, 2009 5:16 pm by JAS
Францускиот интернационалец вчера се појави на официјалната тимска фотографија на тимот но многумина се изненадија кога погледнаа дека Рибери го носи дресот на својот колега Олиќ

Поранешната ѕвезда на Олимпик Марсеј цело лето е мета на шпекулациите на медиумите кои го поврзуваат со преселба во Реал Мадрид.

Кралскиот клуб не ја крие желбата да го ангажира Рибери а и самиот фудбалер посакува …

[ Full reading ]
Comments: 0
Баерн за Рибери бара милионска сума со три цифри!
Чет Jул 30, 2009 5:14 pm by JAS
Според генералниот менаџер на Баерн Минхен, Ули Хенес Рибери нема да замине од Алианц Арената бидејќи тие посакуваат 100 милиони евра, понуда која не била доставена до 15 јули

Францускиот интернационалец се поврзува со екипите на Манчестер Јунајтед, Челзи, Манчестер Сити, Барселона и Реал Мадрид, и беше цитиран како вели дека сака да се пресели на Сантијаго Бернабе.

Но Рибери останува на …

[ Full reading ]
Comments: 0
Официјално: Боровски се врати во Вердер
Сре Jул 22, 2009 11:56 pm by Aleks
Германскиот репрезентативец Тим Боровски кој минатата сезона замина од Вердер за да потпише со Баерн Минхен, повторно се враќа во тимот од Бремен.

Боровски потпиша тригодишен договор со клубот во кој ги доживеа своите најдобри моменти од својата кариера.

“Потпишавме со Боровски, искусен играч кој одлично би се вклопил во нашиот млад состав. Знаеме што доиваме од него, тој тоа го покажа во …

[ Full reading ]
Comments: 15
Top posters
bavarec (392)
 
RISTE NIKOLOV05 (284)
 
Aleks (283)
 
Nikola (273)
 
JAS (273)
 
Schickeria (192)
 
NiKo-Bavarac:) (101)
 
ANAKONDA (80)
 
Elena^ (79)
 
Bavarecot (68)
 
Кој е он-лајн?
Севкупно има 0 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 0 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 403 во Саб Фед 14, 2009 5:51 pm
Маркетинг